Türkiye’nin en büyük motorlu araç üreticilerinden BMC, ihaleyle satılıyor

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından el konulan BMC’ye 725 milyon lira teklif verildi.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun İstanbul’daki merkezinde yapılan ihaleye tek firma katıldı.

ES Mali Yatırım ve Danışmanlık Anonim Şirketi, 540 milyon lira önerdi. İhale komisyonu başkanı, muhammen bedelin 985 milyon lira olduğunu hatırlatarak, teklifin artırılmasını istedi.

Firma teklifini 725 milyon liraya kadar yükseltti.  İhale komisyonu uygun bulursa Cuma günü pazarlık aşamasına geçilecek.

40 tona kadar Yük ve Yolcu taşımacılığının tüm sınıflarında özel araç üretimi yapan dünyanın 4 üreticisinden biri olan BMC’ye, bağlı bulunduğu holdingin bir bankaya kredi borcunun ödenmemesi sebebiyle TMSF tarafından el konulmuştu.

Bir önceki yazımız olan Sermaye Piyasası Kurulu Disiplin Amirleri Yönetmeliği başlıklı makalemizde disiplin amirleri, disiplin amirleri listesi ve SPK disiplin hakkında bilgiler verilmektedir.

WordPress veritabanı hatası: [Table './finansal_finans/wp_comments' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed]
SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS wp_comments.comment_ID FROM wp_comments WHERE ( comment_approved = '1' ) AND comment_post_ID = 1060 AND comment_parent = 0 ORDER BY wp_comments.comment_date_gmt ASC, wp_comments.comment_ID ASC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir