Bağımsız Denetim Eğitim Müracaatları Başladı

Kamu Gözetim Kurumu Bağımsız Denetim Eğitimine Katılım için Şartlarını Açıkladı.
660 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME ÇERÇEVESİNDE YETKİLENDİRİLECEK MESLEK MENSUPLARINA İLİŞKİN EĞİTİM PROGRAMI

1. ETAP BAŞVURU TARİHLERİ 19.07.2012- 03.08.2012

Kamu Gözetimi Kurumu

660 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME ÇERÇEVESİNDE YETKİLENDİRİLECEK MESLEK MENSUPLARINA İLİŞKİN EĞİTİM PROGRAMI

01/06/1989 tarih ve 3568 sayılı kanuna göre Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik hakkını kazanmış olup meslekte kıdemi 15 yılını tamamlamış olanlardan bağımsız denetçi olarak yetkilendirmeyi talep edenler, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu ile bu konuda işbirliği yapan Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi arasından imzalanan protokol çerçevesinde düzenlenecek olan sertifika programına iştirak edebilirler. Meslekte kıdemin hesaplanmasında, meslekte staja başlama tarihi; stajdan sayılan hallerde ise kamuda mesleğe giriş tarihi esas alınacaktır.

Üniversite tarafından düzenlenecek eğitim programına devam sağlayan ve programı başarı ile tamamlamış olan meslek mensupları, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarafından ön görülen teorik ve uygulamalı eğitimi tamamlamış sayılacaklardır. Söz konusu eğitim programının tüm aşamaları, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu gözetiminde gerçekleştirilecektir.

Programın yürütücülüğünü üstlenen Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (SAUSEM), Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından (TS EN) ISO/IEC 17024 standardına uygun olarak personel belgelendirme konusunda Türkiye’de akredite olan tek Sürekli Eğitim Merkezidir. Ulusal ve Uluslararası bir çok örgün/online eğitim ve personel belgelendirme faaliyetin yürüten SAÜSEM, Mesleki Yeterlilikler Kurumu (MYK) tarafından da sınav ve belgelendirme yapmak üzere yetkilendirmiştir.

Program ile ilgili gelişmeler ve detaylı bilgiler http://www.kgk.sakarya.edu.tr adresinde yer alacaktır.

EĞİTİM KONULARI VE DAĞILIMI

Eğitim programı, Denetim-Denetim Uygulamaları, UFRS-UFRS Uygulamaları, Türk Ticaret Kanunu ve Finans/Finansal Analiz modüllerinde toplam 148 ders saatini içermektedir. Denetim-Denetim Uygulamaları ve UFRS-UFRS Uygulamaları, örgün ve online eğitim; Türk Ticaret Kanunu ve Finans/Finansal Analiz modülleri ise sadece online eğitim olarak gerçekleştirilecek olup, tüm modüller, ayrıca 10’ar saatlik canlı online danışmanlık ile de desteklenecektir. Örgün eğitimlerde % 90 devam şartı aranacaktır.

Online eğitimler, www.kgk.sakarya.edu.tr adresinde 03/09/2012 tarihi itibariyle aktif hale gelecektir. Online eğitimlerde kullanıcı adı TC Kimlik Numarası, şifre ise TC Kimlik Numarasının ilk beş hanesi olacaktır.

Eğitim programının başarıyla tamamlandığının değerlendirilebilmesi amacıyla sertifika sınavı yapılacaktır. Eğitime katılım sertifikasının alınabilmesi için değerlendirme sınavından 70 başarı notunun alınması gerekmektedir. Sınavda başarı sağlamayanlar sınava tekrar tabi tutulacaklardır. Tek oturumda gerçekleştirilmesi planlanan ve tarihi daha sonra duyurulacak olan sertifika sınavı programına ilişkin detay bilgiler ayrıca duyurulacaktır. Sertifika sınavına katılabilmek için online dahil tüm eğitim süreçlerinin tamamlanması gerekmektedir.

Eğitime katılım sertifikasını alan meslek mensupları, Kamu Gözetimi Kurumu’na bağımsız denetçi olabilmek için başvurabileceklerdir.

Eğitim Konusu Eğitim Yöntemi ve Saati Danışmanlık Saati T. Ders Saati
Denetim-Denetim Uygulamaları 21 (Örgün)+21 (Online) 10 (Online) 52
UFRS- UFRS Uygulamaları 21 (Örgün)+21 (Online) 10 (Online) 52
Türk Ticaret Kanunu 12 (Online) 10 (Online) 22
Finans/Finansal Analiz 12 (Online) 10 (Online) 22
Toplam 148

EĞİTİM TAKVİMİ VE LOKASYONLARI

Eğitimlere eylül ayında başlanılması planlanmaktadır. Eylül ayındaki eğitimler günde 7 ders saati olmak üzere 1 hafta içerisinde tamamlanacaktır.

Eylül Ayı Örnek Eğitim Haftası

A GRUBU B GRUBU
Pazartesi UFRS-UFRS Uygulamaları Denetim-Denetim Uygulamaları
Salı UFRS-UFRS Uygulamaları Denetim-Denetim Uygulamaları
Çarşamba UFRS-UFRS Uygulamaları Denetim-Denetim Uygulamaları
Perşembe Denetim-Denetim Uygulamaları UFRS-UFRS Uygulamaları
Cuma Denetim-Denetim Uygulamaları UFRS-UFRS Uygulamaları
Cumartesi Denetim-Denetim Uygulamaları UFRS-UFRS Uygulamaları

Diğer aylardaki (Ekim, Kasım, Aralık ve Diğer Aylar) eğitimler, aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi, günde 7 saat olmak üzere 2 hafta sonunda tamamlanacaktır.

Diğer Aylar Örnek Eğitim Haftası

A GRUBU B GRUBU
l.Hafta
Cuma UFRS-UFRS Uygulamaları Denetim-Denetim Uygulamaları
Cumartesi UFRS-UFRS Uygulamaları Denetim-Denetim Uygulamaları
Pazar UFRS-UFRS Uygulamaları Denetim-Denetim Uygulamaları
2. Hafta
Cuma Denetim-Denetim Uygulamaları UFRS-UFRS Uygulamaları
Cumartesi Denetim-Denetim Uygulamaları UFRS-UFRS Uygulamaları
Pazar Denetim-Denetim Uygulamaları UFRS-UFRS Uygulamaları

Örgün Eğitimlerin, talebe göre, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Gaziantep, Samsun ve Erzurum illerinde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Kesin lokasyonlar 12.08.2012 tarihinde vwvw.kgk.sakarya.edu.tT adresinde duyurulacaktır. Eğitime katılacak adaylarımıza e-mail ile kendi lokasyonu ayrıca bildirilecektir.

Beş yıldızlı otel veya kongre merkezlerinde gerçekleştirilecek olan eğitimlerin sınıf mevcutlarının 25 kişi civarında olması planlanmaktadır.

EĞİTİM MALİYETİ

Konaklamasız: 4440 TL (Ulaşım Hariç) Konaklamalı: 5340 TL (Ulaşım Hariç)
Ücrete Dahil Olan Faaliyetler; Ücrete Dahil Olan Faaliyetler;
6 Gün Öğle Yemeği (Açık Büfe)• Günde 4 Kahve Arası (6 Gün) 5 Gece 6 Gün Tam Pansiyon Tek Kişilik Oda (5 Yıldızlı Otel)• Kahvaltı (Açık Büfe)• Öğle Yemeği (Açık Büfe)

• Akşam Yemeği (Açık Büfe)

• Günde 4 Kahve Arası (6 Gün)

Örgün+Online Tüm EğitimlerDanışmanlıklarTüm Eğitimlerin Dokümanları

Eğitim Destek Materyalleri (Tablet Bilgisayar)

• EKRAN: 10″ (IPS-capacitive 10 point)

• RAM: 1 GB DDR3

• BELLEK: 16 GB

• CPU 1.66 HZ DUAL CORE

(Yukarıda konfigürasyonu belirtilen tablet, ders metaryelleriyüklenmiş halde tüm adaylarımıza dağıtılacaktır)

Örgün+Online Tüm EğitimlerDanışmanlıklarTüm Eğitimlerin Dokümanları

Eğitim Destek Materyalleri (Tablet Bilgisayar)

• EKRAN: 10″ (IPS-capacitive 10 point)

• RAM: 1 GB DDR3

• BELLEK: 16 GB

• CPU 1.66 HZ DUAL CORE

(Yukarıda konfigürasyonu belirtilen tablet, ders metaryelleri yüklenmiş halde tüm adaylarımıza dağıtılacaktır)

Ölçme Değerlendirme Sınavı (Yılda 2 Sınav) Ölçme Değerlendirme Sınavı (Yılda 2 Sınav)
Eğitime Katılım Sertifikası Eğitime Katılım Sertifikası
ÖDEME BİLGİSİ;
SAKARYA ÜNİVERSİTESİ DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ GARANTİ BANKASI ŞUBE NO: 01414 HESAP NO: 6299987IBAN: TR12 0006 2001 4140 0006 299987

Kamu Gözetimi Kurumu

BAŞVURULAR

Başvurularınızı www.kgk.sakarya.edu.tr adresinde yer alan “BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN” bölümünden gerçekleştirilecektir.

Başvurunuzun sisteme kaydedilebilmesi için; lütfen talimatlar doğrultusunda işlemlerinizi tamamlayarak aşağıdaki belgeleri sisteme ekleyiniz;

1. Vesikalık Fotoğraf (son 6 ay içinde çektirilmiş net görüntü olmalı),

2. Nüfus Cüzdanının (önlü-arkalı)

3. Banka Dekontu

4. Meslek Belgesi

Belgelerin tarayıcıdan taranarak jpeg formatında kaydedilmesi ve büyüklüğünün 2 megabyte’in üstünde olmaması gerekmektedir. Başvuru işlemine başlamadan önce yukarıda belirtilen belgelerin hazırlanmış olması, başvurunuzun daha hızlı olmasını sağlayacaktır.

 

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ-SAÜSEM

Bir önceki yazımız olan SPK Denetim Lisanslama Sınavı Başvuruları Başladı başlıklı makalemizde SPK Lisanslama Başvuru Son Gün 29 Temmuz 2012, SPK Lisanslama Başvuruları Başladı ve SPK Lisanslama müracaat hakkında bilgiler verilmektedir.

WordPress veritabanı hatası: [Table './finansal_finans/wp_comments' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed]
SELECT * FROM wp_comments WHERE comment_ID = 102775 LIMIT 1

WordPress veritabanı hatası: [Table './finansal_finans/wp_comments' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed]
SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS wp_comments.comment_ID FROM wp_comments WHERE ( comment_approved = '1' ) AND comment_post_ID = 369 AND comment_parent = 0 ORDER BY wp_comments.comment_date_gmt ASC, wp_comments.comment_ID ASC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir